ANTALYA'DA YAŞAM
Akdeniz'in İncisi Antalya'da Yaşam Ve Görülmesi Gereken Yerler

Yılın her mevsimi zengin bir geçmişe sahip Antalya’nın tarihi yerlerini gezebilir, doğal güzellikleri keşfedebilirsiniz. Kışın Sıcak Su Havuzları ve Spa & Wellness’ ta keyifle vakit geçirebilir, yazın Özel Plajlarda ve Aquaparklarda hem suyun eğlenceli dünyasına katılabilir hem de serinleyebilirsiniz.

Akdeniz’in İncisi Antalya’da Yaşam
Ve Görülmesi Gereken Yerler
Büyüleyici doğası, tarihe tanıklık etmiş kültürel varlıkları, Avrupa’nın ve hatta dünyanın en önemli plajlarına sahip olan eşsiz güzellikteki denizi ve 7/24 devam eden şehir hayatıyla Akdeniz’in incisi, Dört Mevsim Tatil keyfinin ilk durak noktası: Antalya! Birçok tarihi uygarlığın doğduğu ve geliştiği Antalya; çeşitli dönemlerden antik kentlerin önemli merkezleri arasında yer aldı. Her geçen gün bu yönde araştırmalar devam ediyor. Günümüzden 40 bin yıl öncesine kadar insan yaşamının olduğuna dair kalıntılara rastlanan Antalya’da, geçmişin sırlarını ve doğal güzelliklerini aynı anda keşfedeceksiniz. Mağaralardan tarihi mekânlara, doğa harikası Düden Şelalesi’nden kayak merkezlerine kadar Dört Mevsim Tatil keyfini doyasıya yaşayacaksınız.
Akdeniz’in İncisi Antalya’da Yaşam<br> Ve Görülmesi Gereken Yerler
Saklıkent Kayak Merkezi
Saklıkent Kayak Merkezi

Akdeniz’e ve Ekvator’a en yakın tesislerden birisidir. Doğa ile iç içe olan Saklıkent Kayak Merkezi, her sene çok sayıda yerli ve yabancı turist ağırlamaktadır. Ayrıca bir günde iki mevsimin birden yaşanabildiği ender yerlerdendir.

Feslikan Yaylası
Feslikan Yaylası

Antalya ve çevresinin en bilinen yaylasıdır. Doğa harikası dağları ve temiz havayı içinize çekebileceğiniz oldukça geniş bir ormana sahiptir. Yaz aylarında düzenlenen yağlı güreş karşılaşmaları, çeşitli eğlenceler ve bol aktiviteler yapılmaktadır.

Antalya Hayvanat Bahçesi
Antalya Hayvanat Bahçesi

Antalya Hayvanat Bahçesi Türkiye’nin en iyi hayvanat bahçelerinden bir tanesidir. İlk olarak Karaalioğlu Parkı içerisinde, yaklaşık 250 m² alana kanatlı hayvanların oluşturduğu 10 türü barındıran mini hayvanat bahçesi olarak kurulmuştur. Daha sonra bu yapının şehrin içinde olması ve yetersiz büyüme alanı nedeniyle günümüzdeki yerine taşınmıştır.

Antalya Müzesi
Antalya Müzesi

Oldukça değerli olan bu müze Antalya’da bulunan en geniş alana kurulmuştur ve dolayısıyla pek çok medeniyetin kalıntılarını sergilemektedir. 1988 yılında yılın müzesi ödülünü almıştır ve toplam 14 adet sergi salonuna sahiptir.

Konyaaltı Sahili
Konyaaltı Sahili

Akdeniz’in en güzel sahilinden bir olan Konyaaltı Sahili her yıl binlerce yerli ve yabancı turistin tercih ettiği yerlerin başında gelir. Ayrıca Türkiye’nin en uzun plajları arasında yer almaktadır.

Kaleiçi
Kaleiçi

Antalya’nın incisi Kaleiçi, içinde çok farklı gizemler barındırıyor. Etkileyici tarihi ve büyüleyici dar sokakları adeta sizi sizden alıyor. Tarih boyunca nice medeniyetleri misafir eden Kaleiçi, korsan limanı olarak da ün salmıştır.

Düden Şelalesi
Düden Şelalesi

Daha çok yaz ve bahar dönemleri yoğun ilgi görmektedir. Adını döküldüğü çaydan almaktadır. Yılda ortalama 3 milyon insan ziyaret etmektedir. Ayrıca çevresinde bulunan tarihi antik mezarlıklar Düden Şelalesi’ni daha çok ilgi odağı yapmaktadır.

Kurşunlu Şelalesi
Kurşunlu Şelalesi

Kurşunlu Şelalesi’nin bütünlüğünü 7 adet Gölet oluşturmaktadır. Gölcükler ortalama 6 metre derinliğindedir ve 1986 yılında park haline getirilerek hizmete açılmıştır.

TATİL EVİNİ SEÇ
SİZİ ARAYALIM
WHATSAPP
DESTEK HATTI
FİYAT VE ÖDEME
TABLOLARI